Συζήτηση με αφορμή την παρουσίαση του νέου βιβλίου Ημερίδα: Τάσος Μπίρης. Πενήντα χρόνια – Σημάδια στο συλλογικό αρχιτεκτονικό γίγνεσθαι διοργανώνουν οι Εκδόσεις Καπόν.
Εισαγωγή: Ραχήλ Μισδραχή-Καπόν, Εκδότρια.
Ομιλητές: Ελένη Αμερικάνου (Καθηγήτρια Τμήματος Αρχιτεκτόνων ΔΠΘ), Γιάννης Αίσωπος (Καθηγητής, Πρόεδρος Τμήματος Αρχιτεκτόνων Πανεπιστημίου Πατρών), Λεωνίδας Κουτσουμπός (Επίκουρος Καθηγητής Σχολής Αρχιτεκτόνων ΕΜΠ), Γιώργος Παπαγιαννόπουλος (Επίκουρος Καθηγητής Τμήματος Αρχιτεκτόνων ΔΠΘ).
Συντονιστής: Τάσος Κωτσιόπουλος (Ομότιμος Καθηγητής Τμήματος Αρχιτεκτόνων ΑΠΘ).