Διημερίδα με θέμα «Περιβαλλοντικές αλλαγές και ιστορία της ευρύτερης περιοχής της Μεγάλης Βρύσης Λαμίας: η περίπτωση του προϊστορικού οικισμού στην Αγία Παρασκευή».
Διοργάνωση: ΙΔ’ Εφορεία Προϊστορικών και Κλασικών Αρχαιοτήτων σε συνεργασία με το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Στυλίδας-Υπάτης, το 23ο Δημοτικό Σχολείο Λαμίας και την Επιστημονική Ομάδα του Προγράμματος «Αρχαιολογική και Παλαιογεωγραφική Έρευνα στην Κοιλάδα του Σπερχειού».